رژیم لاغری تناسب اندام - آن نوش
پک لاغری (قسمت اول)

پک لاغری – بهتر بگوییم تناسب اندام  ( قسمت اول)

چرا باید تناسب اندام داشته باشیم و اگر چاق هستیم لاغر کنیم؟؟

این موضوع که چرا باید لاغر باشیم و تناسب اندام نداشتن چه تاثیرات جبران ناپذیری در بدن ما خواهد داشت را از منظرهای مختلف می توان مورد بررسی قرار داد:

۱- زیبایی

تائیر لاغری بر زیبائی غیرقابل انکار است ، وقتی اندام ایده آلی داریم از نظر زیبائی در وضعیت بهتری نسبت به اطرافیان و نسبت به خودمان داریم ، هم لباسها بهتر روی تن ما جلوه خواهند کرد ، هم انتخاب لباس راحت تری خواهیم داشت و هم هیکل زیباتری

خواهیم داشت که این موضوع خانم و آقا ندارد برای همه می تواند اعتماد بنفس را بالاتر برد و از این رو احساس بهتری در ما ایجاد می کند و شادتر می شویم.

در برخوردهای اجتماعی ما تاثیر به سزائی دارد و در قرار کاری ها مسلما موفق تر خواهیم بود.

۲- کارایی بیشتر در فعالیت ها

در ساعت های روز چه در فعالیت های اجتماعی ، چه کاری ، حتی تفریح و اوقات فراغت اگر اضافه وزن داشته باشیم دچار کاهلی و سستی هایی می شویم که دلیل بسیار منطقی و طبیعی دارد ، وقتی ما چاق هستیم برای فعالیت به کالری بیشتری نیاز داریم ، همچنین خیلی زودتر عرق میکنیم ، مخصوصا در روزهای گرم شرایط سختی را تجربه میکنیم.

افراد دارای اندام متناسب از چابکی بیشتری برخوردار هستند و در کارهای فیزیکی کارائی بیشتری خواهند داشت ، همچنین نیاز به کالری بسیار کمتری در یک فعالیت همسان دارند.

 

۳- سلامت عضلانی

از نظر سلامت جسمانی افرادی که دچار اضافه وزن هستند از جهات مختلف در معرض امراض مختلف قرار می گیرند.

اضافه وزن یا چاقی اولین اتفاق قابل مشاهده ای که برای این افرادی که دچارش هستند رقم می زند فشار بیش از حد به زانو ها و ستون مهره هاست.

تحقیقات نشان می دهد تنها فشاری که بر زانوها در حالت راه رفتن بر سطح صاف وارد می شود ۱٫۵ تا ۲ برابر وزن بدن است ، یعنی اگر فقط ۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشیم در بهترین حالت ۷۵ کیلوگرم بر زانوها فشار وارد می شود ، حال فکر کنید ما برای مثال ۱۰ کیلو اضافه وزن داریم ، یعنی بر سطح صاف راه میرویم انگار یک دبه ۲۰ لیتری پر از آب را با خودمان حمل میکنیم. به این صورت میتوانید تصور کنید چه فشاری بر عضلات ما بیشتر وارد میشود . حال تصور کنید این فشار در دویدن یا بالا پریدن یا از پله بالا رفتن چه اتفاقی میافتد ؟!! جالب است بدانید تحقیقات مختلف نشان می دهد فشار وزن بدن در دویدن یا بالا رفتن یا بالا پریدن بین سه تا ۱۰ برابر گاهی افزایش می یابد. حال تصور کنید یک دبه آب بیست لیتری را در بهترین حالت با خود حمل میکنید ، این حمل کردن تا چند متر میتواند اتفاق افتد؟؟ چقدر می توانید تحمل کنید؟؟  نکته اینجاست که ما این وزنه را با اضافه وزن فقط چند صد متر حمل نمی کنیم بلکه همیشه و کیلومترها با خود اینطرف و آن طرف میبریم ، شاید بگوییم مانند ورزش باعث افزایش عضلات خواهد شد ، بله شاید اینگونه باشد اما چون این حالت مزمن است ضرری که به مفاصل وارد میکند بسیار بیشتر از منفعتش است و شما میتوانید با ورزش صحیح به هدف خود برسید.

پس به این نتیجه خواهید رسید با اضافه وزن و چاقی چه ضررهای جبران ناپذیری به بدن خود وارد خواهیم کرد.

وزن اضافه و فشار زیاد روی مفاصل زانو باعث آرتروز و ساییدگی زانو ها و افزایش گودی کمر به علت برآمدگی شکم خواهد شد. همچنین فشار به مفاصل بین ستون فقرات می‌تواند موجب تخریب، آرتروز و ساییدگی این مفاصل شود. این فشار غضروف مفاصل را از بین می برد و فرد دچار دیسک کمر می شود یا شاید لازم باشد مفصل زانو تعویض گردد!!

حال می توان تصور کرد اگر حتی دو کیلو از وزنتان کاهش یابد در کمترین حالت حدود ۵ کیلو از فشار وارده بر مفاصل را کاهش داده ایم.

 

 

۴- سلامت جسمانی

همه ما می دانیم ، اضافه وزن و چاقی ما را دچار چندین عارضه خواهد کرد ، چربی خون بالا ، فشار بالا ، قند خون و…

این موارد وقتی ادامه پیدا کند باعث بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلب و عروق ، دیابت ، فشار خون بالا ، سکته های قلبی و مغزی و غیره می شود که بیماری های بسیار شایع و خطرناک است و باید این موارد را بسیار جدی بگیریم چون با زندگی ما در ارتباط است.

نقرس: بالا رفتن مقدار اسید اوره خون، باعث رسوب این ماده در مفاصل، مخصوصاً مفصل شست پا می شود و این رسوبات منجر به درد شدید در مفاصل درگیر با این ماده می گردد. درصد مبتلایان به این بیماری در چاقها بیشتر است.

عفونتهای ریوی: برونشیتهای مزمن، ذالت الریه، ذات الجنب و عفونتهای ریوی دیگر بیشتر چاقها را مبتلا می کند تا لاغرها.

کاهش متوسط عمر: آمار پزشکی نشان می دهد که متوسط عمر افراد با وزن زیاد خیلی کمتر از افرادی است که دارای تناسب اندام و لاغر هستند.

هر چهار ۴ کیلو اضافه وزن به طور میانگین یک سال از عمر انسان کم می کند. این هشدار بسیار مهمی برای افراد چاق است.

 

با این اوصاف در میابیم ارزشش را دارد که به سمت کاهش وزن و تناسب اندام گام بر داریم حتی اگر در ابتدا کمی برایمان سخت به نظر آید.

هر چند با پک های لاغری مثل پک های لاغری نیوشا تنها سختی که برای شما دارد این است که پک را بگیرید و طبق دستور مشاورین مجرب ما آن را بدرستی مصرف نمائید و ضمن خوردن چندین دمنوش خوشمزه و طبیعی به تناسب اندام نیز دست یابید.

 

توجه: کلیه حقوق این مطلب متعلق به سایت آن نوش می باشد ، اما استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع (آن نوش) بلامانع است.

 

پک لاغری شیردهی

Pack Laghari Shirdehi Onnoosh

پک لاغری ۶۰ روزه

پک لاغری 60 روزه - رژیم لاغری

پک لاغری ۴۰ روزه

پک لاغری 40 روزه - رژیم لاغری